Belinka Toplasur

Dlohodobá ochrana dřeva

Belinka Toplasur je lazurový nátěr pro tlusté nátěry, který má všechny kvality klasických lazur. Je hustší, vytváří plnější nátěr, obsahuje UV filtry, proto je zvláště vhodný k ochraně dřeva, které je vystaveno silnějším vlivům počasí. Belinka Toplasur neobsahuje biocidy, je proto vhodný k použití ve všech obytných místnostech.


Použití

Belinka Toplasur dává dřevu rozměrovou stabilitu, proto jej mimo jiné doporučujeme na okna a dveře a na ochranu všech prvků ze tvrdého dřeva listnatých stromů. Belinka Toplasur je vhodný také k ochraně plavidel, a sice těch částí, která jsou nad vodou. Totéž platí o dřevě v blízkosti moře a v horách. Povrchu dřeva propůjčuje plnější vzhled s hedvábným leskem, struktura dřeva však stále zůstává viditelná. Pokud chceme Belinka Toplasurem chránit dřevo ve vlhkém prostředí nebo v exteriéru, ošetříme jej nejdříve bezbarvým impregnačním nátěrem Belinka Base. U Belinka Toplasuru můžeme vybírat mezi 14 barevnými odstíny.

Technické údaje

Složení: alkydové pryskyřice, světlu a vlivům počasí odolné pigmenty, UV filtry a UV absorbéry, vosky a organická rozpouštědla
Nanášení: 2 nátěry (ve vlhkých místnostech a venku nejdříve 1 nátěr Belinka Base), v exteriéru 3 nátěry: 1 l na 8 až 10 m2 u dvou nátěrů (v závislosti na druhu a kvalitě dřeva, povrchové úpravy a způsobu nanášení)
Doba schnutí: 6 až 10 hodin, další nátěr po 12 hodinách
Čištění nářadí: ředidlem (S6006)
Skladování: v originálním uzavřeném balení při teplotě nižší než 30° C, z dosahu dětí
Balení: 0,75 l, 2,5 l, 5 l, 10 l a 20 l

Vzorkovník

Technický list
Prohlášení o shodě